Panadol 500 mg - 12 tabletek powlekanych

Panadol 500 mg - 12 tabletek powlekanych

GSK - GlaxoSmithKline

Nowe

Panadol w tabletkach przynosi skutecznie ulgę w różnego rodzaju stanach bólowych, takich jak bóle głowy, migreny, ból gardła i ból zębów. Tabletki są okrągłe i z uwagi na to, że są powlekane, są łatwe do połknięcia. Panadol w tabletkach jest jednym z najłagodniejszych doustnych leków przeciwbólowych dla żołądka.

Więcej szczegółów

Wskazania

Panadol w tabletkach jest lekiem na bazie paracetamolu zapewniającym skuteczne i odpowiednie dla każdego leczenie bólu i dyskomfortu w następujących stanach:

  • bóle głowy, w tym migrenowe
  • bóle kostne
  • bóle stawowe i mięśniowe
  • ból miesiączkowy
  • bóle zębów
  • ból gardła

Panadol w tabletkach działa również przeciwgorączkowo. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Panadol w tabletkach można stosować z większością innych leków, o ile przyjmuje się go zgodnie z zaleceniami. Tabletki to właściwy wybór leczenia przeciwbólowego dla osób z wrażliwym żołądkiem, z chorobą wrzodową i z innymi zaburzeniami żołądkowymi.

Dawkowanie

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

  • Doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości, 2 tabletki do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
  • Maksymalna dawka dobowa: 400 mg
  • Nie przekraczać podanej dawki. Nie należy stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.
  • Lek można przyjmować podczas posiłku lub między posiłkami

Dzieci w wieku 6–12 lat:

  • Doustnie, ½ - 1 tabletki, do 4 razy na dobę.
  • W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
  • Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 2000 mg (4 tabletki).
  • Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
  • Nie stosować dawki większej niż zalecana.
  • Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Substancje czynne

  • 1 tabletka zawiera 500mg paracetamolu

Ostrzeżenia i środki ostrożności (pełną listę podano w tekście etykiety)

  • Należy bezwzględnie zapoznać się z treścią etykiety. Stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami. Leczenie bólu i gorączki. Nieprawidłowe stosowanie może być szkodliwe.
  • Leku nie należy przyjmować równocześnie z innymi inne produktami zawierającymi paracetamol.
  • Nie stosować tego leku w przypadku alergii (uczulenia) na paracetamol.
  • W razie utrzymywania się objawów należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
  • W przypadku jakichkolwiek problemów z wątrobą lub nerkami, przed przyjęciem Panadolu należy skonsultować się z lekarzem.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przedawkowanie paracetamolu może spowodować niewydolność wątroby. W razie przedawkowania konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarska, nawet jeżeli nie występują żadne związane z nim objawy.
Opakowanie12 tabletek
PostaćTabletki powlekane
PrzechowywanieTemperatura pokojowa

No customer comments for the moment.

Write a review

Panadol 500 mg - 12 tabletek powlekanych

Panadol 500 mg - 12 tabletek powlekanych

Panadol w tabletkach przynosi skutecznie ulgę w różnego rodzaju stanach bólowych, takich jak bóle głowy, migreny, ból gardła i ból zębów. Tabletki są okrągłe i z uwagi na to, że są powlekane, są łatwe do połknięcia. Panadol w tabletkach jest jednym z najłagodniejszych doustnych leków przeciwbólowych dla żołądka.

Write a review

Accept Site use cookies