Ibuprom zatoki - 24 tabletki

Ibuprom zatoki - 24 tabletki

USP Zdrowie

Discontinued

Zwykły lek przeciwbólowy może nie być skuteczny na ból zatok. Przyczyną bólu zatok jest niedrożność ujść zatok.
Dlatego Ibuprom Zatoki, jako specjalistyczny lek na ból zatok, poza substancją przeciwbólową zawiera również dodatkowy składnik udrożniający zatoki.

Zawiera pseudoedereynę. Maksymalnie 2 szt na zamówienie.

Więcej szczegółów

Wysyłka na cały świat

Szybka dostawa

Gwarantowane bezpieczeństwo

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne:
ibuprofen 200 mg chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
substancje pomocnicze:
celuloza, skrobia kukurydziana, skrobia modyfikowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, dwutlenek krzemu, utwardzony olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, węglan wapnia, wosk Carnauba, wosk biały, guma akacjowa.

Działanie i wskazania

BUPROM® ZATOKI to lek zmniejszający obrzęk błony śluzowej nosa oraz zmniejszający ilość wydzieliny. Udrożnia nos oraz zatoki przynosowe. Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
Wskazaniem do stosowania leku jest doraźne leczenie objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: - ból głowy

  • ból i niedrożność zatok obocznych nosa
  • katar
  • gorączka
  • ból gardła
  • bóle mięśni



Stosowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
1-2 tabletka co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby).


Nie należy zażywać leku jeśli:


wcześniej występowały objawy uczulenia (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) na kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne lub na którykolwiek składnik preparatu. Prowadzone jest leczenie inhibitorami MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią.

Zachować szczególną ostrożność stosując IBUPROM® ZATOKI jeśli:


występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, niewydolność wątroby i nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi. Pacjent jest w wieku powyżej 65 roku życia.

Ciąża:


leku nie należy stosować w ciąży.

Karmienie piersią:


leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:


w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.

Stosowanie innych leków:


leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W przypadku równoczesnego leczenia metotreksatem, kortykosteroidami, lekami moczopędnymi, lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, bądź lekami wpływającymi na krzepnięcie krwi, przed przyjęciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.

Przechowywanie leku:


lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Działania niepożądane:


częste (1%-10% pacjentów) – układ pokarmowy: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu; układ nerwowy: bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność; skórne reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka; układ krążenia: zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, wzrost częstości skurczów serca.
nieczęste (0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i ALAT.
rzadkie (0,01-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia.
bardzo rzadkie (<0,01% pacjentów) – niewydolność nerek, zaburzenia hematologiczne: niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość.
W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.

U osób nadwrażliwych wystąpić może:


pobudzenie, bezsenność, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie częstości skurczów serca, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, zaburzenia trawienia), skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka). U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza

Opakowanie24 tabletki
PostaćTabletki
PrzechowywanieTemperatura pokojowa

No customer comments for the moment.

Write a review

Ibuprom zatoki - 24 tabletki

Ibuprom zatoki - 24 tabletki

Zwykły lek przeciwbólowy może nie być skuteczny na ból zatok. Przyczyną bólu zatok jest niedrożność ujść zatok.
Dlatego Ibuprom Zatoki, jako specjalistyczny lek na ból zatok, poza substancją przeciwbólową zawiera również dodatkowy składnik udrożniający zatoki.

Zawiera pseudoedereynę. Maksymalnie 2 szt na zamówienie.

Write a review

Accept Site use cookies