Choligrip effect - 16 tabletek musujących

Choligrip effect - 16 tabletek musujących

GSK - GlaxoSmithKline

Nowe

Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol oraz kofeinę.

Więcej szczegółów

Wysyłka na cały świat

Szybka dostawa

Gwarantowane bezpieczeństwo

Nie ma punktów za ten produkt.


Co zawiera i jak działa Choligrip Effect?

Jest to preparat złożony zawierający paracetamol oraz kofeinę. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy 2 (COX-2) w mózgu i w rdzeniu kręgowym, enzymu odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego ponieważ praktycznie nie hamuje aktywności cyklooksygenaz i syntezy prostaglandyn w tkankach obwodowych. Nie uszkadza błony śluzowej żołądka. Nie hamuje agregacji płytek krwi i nie wpływa na proces krzepnięcia. Drugi ze składników preparatu to kofeina. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu. Działa też umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Po podaniu doustnym paracetamol i kofeina dobrze i szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Oba składniki preparatu przenikają przez łożysko a także do mleka kobiet karmiących piersią.

Kiedy stosować Choligrip Effect?

Preparat jest wskazany w bólach różnego pochodzenia:
· bóle głowy, w tym bóle migrenowe
· bóle mięśni i bóle kostno-stawowe
· bóle zębów
· nerwobóle
· bolesne miesiączkowanie
· bóle pourazowe i pooperacyjne
oraz
· w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka, ból gardła, ból mięśni i kostno-stawowy.



Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u osób:
z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby
z choroba alkoholową
z zaburzeniami rytmu serca
cierpiących na bezsenność
z dziedziczną nietolerancją fruktozy
oraz
u dzieci do 12. roku życia.



Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Choligrip Effect?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
Nie należy stosować równolegle innych leków zawierających paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania i wystąpienia ciężkich działań niepożądanych. Należy sprawdzić czy inne stosowane leki nie zawierają paracetamolu.
U osób wyniszczonych, głodzonych, z niewydolnością wątroby lub regularnie spożywających alkohol istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
W okresie stosowania preparatu nie wolno spożywać alkoholu. Spożywanie alkoholu w okresie stosowania preparatu może prowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby i jej niewydolności.
Podczas stosowania preparatu należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie i niektórych napojach).
Informacje o dodatkowych składnikach preparatu:
preparat zawiera aspartam, który jestźródłem fenyloalaniny; osoby z fenyloketonurią nie powinny go stosować;
preparat zawiera 427 mg sodu na tabletkę, należy wziąć to pod uwagę u osób ze zmniejszoną czynnością nerek i u osób kontrolujących zawartość sodu w diecie.
Ze względu na zawartość sorbitolu, preparatu nie powinny stosować osoby z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Niekiedy preparat może powodować działania niepożądane takie jak np. niemożność skupienia uwagi, drżenia czy zawroty głowy, które mogą upośledzać sprawność psychomotoryczną.



Dawkowanie preparatu Choligrip Effect

Preparat ma postać tabletek musujących do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli i młodzież po 12. roku życia: 1–2 tabletek co 4–6 godzin. Dawka maksymalna wynosi 8 tabletek na dobę.
Nie stosować u dzieci do 12. roku życia.



Czy można stosować Choligrip Effect w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
Ze względu na zawartość kofeiny, preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.



Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. W szczególności skonsultuj się z lekarzem, jeżeli stosujesz którykolwiek z niżej wymienionych leków, ponieważ konieczna może być zmiana dawkowania lub zaprzestanie przyjmowania określonego preparatu.
Preparatu nie należy stosować w przypadku przyjmowania innych leków zawierających paracetamol (ryzyko przedawkowania paracetamolu i wystąpienia ciężkich działań niepożądanych) lub kofeinę.
Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu z inhibitorami MAO oraz w okresie 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może spowodować wystąpienie stanu pobudzenia i wysokiej gorączki.
Należy zachować ostrożność i skonsultować się lekarzem przed przyjęciem preparatu w przypadku stosowania: doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających lub nasennych, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych (np. leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, leki zmniejszające apetyt, leki psychostymulujące podobne do amfetaminy), hormonów tarczycy, doustnych preparatów antykoncepcyjnych, cymetydyny, chloramfenikolu, chinolonów lub werapamilu.
Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (np. warfaryna) zwiększając ryzyko krwawień.
Nie stosować z zydowudyną. Paracetamol może nasilać działania toksyczne zydowudyny (ryzyko neutropenii, ryzyko uszkodzenia wątroby).
Leki zwiększające metabolizm wątrobowy, w tym ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe (np. fenytoina, karbamazepina), barbiturany (np. fenobarbital), leki nasenne i alkohol stosowane równolegle z paracetamolem mogą prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet w przypadku stosowania zalecanych dawek.
Podawanie paracetamolu w skojarzeniu z chloramfenikolem może powodować zwiększenie stężenia i toksyczności chloramfenikolu.
Jednoczesne stosowanie paracetamolu z NLPZ zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek.
Spożywanie alkoholu w okresie stosowania preparatu może prowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby i jej niewydolności. W okresie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.



Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Choligrip Effect może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Ze względu na zawartość paracetamolu preparat bardzo rzadko może powodować: małopłytkowość, reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości skórnej, łącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym, zespołem Stevensa i Johnsona, skurcz oskrzeli u osób z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia czynności wątroby.
Ze względu na zawartość kofeiny preparat może powodować nerwowość i zawroty głowy.
PostaćTabletki musujące
Opakowanie16 tabletek
PrzechowywanieTemperatura pokojowa

No customer comments for the moment.

Write a review

Choligrip effect - 16 tabletek musujących

Choligrip effect - 16 tabletek musujących

Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol oraz kofeinę.

Write a review

Accept Site use cookies