Apap przeziębienie fast (Apap c plus) - 10 tabletek musujących

Apap przeziębienie fast (Apap c plus) - 10 tabletek musujących

USP Zdrowie

Nowe

APAP Przeziębienie FAST to nowoczesny lek w formie tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie, który szybko zwalcza objawy przeziębienia i grypy, takie jak gorączka, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe. Skład leku został wzbogacony o uderzeniową dawkę witaminy C, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Więcej szczegółów

Wysyłka na cały świat

Szybka dostawa

Gwarantowane bezpieczeństwo

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości £ 0.08.


Skład

  • Substancja czynna: 1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg kwasu askorbowego.
  • Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.



Wskazania

  • Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.


Działanie


Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego hamuje syntezę prostaglandyn w o.u.n., czego efektem jest podwyższenie progu bólowego. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1 h; T0,5 wynosi 2-4 h. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 h, a przeciwgorączkowego 6-8 h. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki. Witamina C wywiera stymulujący wpływ na procesy odpornościowe organizmu. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 2-3 h.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody i pić co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania


Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Stosowanie zydowudyny. Dzieci poniżej 13 r.ż.
Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, kamicą dróg moczowych, hemochromatozą, astmą oskrzelową oraz na diecie z małą zawartością sodu.
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.
Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę. Równoczesne stosowanie z lekami przeciwpadaczkowymi, nasennymi, rifampicyną oraz alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Metoklopramid przyspiesza, a propantelina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Paracetamol stosowany z zydowudyną zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby oraz może powodować neutropenię. Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu i żelaza.
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Stosowanie preparatu może być przyczyną fałszywych wyników przy oznaczaniu glukozy i kreatyniny.

PostaćTabletki musujące
Opakowanie10 tabletek
PrzechowywanieTemperatura pokojowa

No customer comments for the moment.

Write a review

Apap przeziębienie fast (Apap c plus) - 10 tabletek musujących

Apap przeziębienie fast (Apap c plus) - 10 tabletek musujących

APAP Przeziębienie FAST to nowoczesny lek w formie tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie, który szybko zwalcza objawy przeziębienia i grypy, takie jak gorączka, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe. Skład leku został wzbogacony o uderzeniową dawkę witaminy C, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Write a review

Accept Site use cookies