Metafen zatoki tabletki powlekane

Metafen zatoki - 20 tabletek powlekanych

Polpharma

Discontinued

Metafen Zatoki jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu, pseudoefedryny w postaci tabletek do stosowania doustnego.

Zawiera pseudoedereynę. Maksymalnie 2 szt na zamówienie.

Więcej szczegółów

Wysyłka na cały świat

Szybka dostawa

Gwarantowane bezpieczeństwo

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości £ 0.06.


Skład

1 tabletka zawiera: ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian.


Właściwości i zastosowanie


  • Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest pochodną kwasu propionowego o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
  • Pseudoefedryna jest aminą zmniejszającą przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki czemu poprawia się drożność jamy nosowej oraz drenaż wydzieliny z zatok.


Wskazania


  • niedrożność nosa i zatok obocznych nosa,
  • bóle stawowo-mięśniowe,
  • bóle głowy,
  • gorączka.


Przeciwwskazania


Leku Metafen Zatoki nie należy stosować:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen, chlorowodorek pseudoefedryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy: występowanie w przeszłości astny aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujace się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, niezytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ;
  • w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby;
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ;
  • w przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, polipów nosa;
  • w przypadku ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachycardii, dławicy piersiowej;
  • w ciężkiej niewydolności serca;
  • w przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu;
  • w okresie ciąży i karmienia piersią;
  • w przypadku skazy krwotocznej oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych;
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.


Stosowanie


Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

  • dawka początkowa – 2 tabletki,
  • następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny na dobę.

Maksymalna dobowa dawka - 6 tabletek.

PostaćTabletki powlekane
Opakowanie10 tabletek, 20 tabletek
PrzechowywanieTemperatura pokojowa

No customer comments for the moment.

Write a review

Metafen zatoki - 20 tabletek powlekanych

Metafen zatoki - 20 tabletek powlekanych

Metafen Zatoki jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu, pseudoefedryny w postaci tabletek do stosowania doustnego.

Zawiera pseudoedereynę. Maksymalnie 2 szt na zamówienie.

Write a review

Accept Site use cookies